ביטוח חיים 

ביטוח חיים הוא סוג של ביטוח המסייע במתן הגנה כלכלית ליחידים ובני משפחותיהם במקרה של מוות.

מטרת ביטוח חיים היא להחליף את ההכנסה שאדם היה מרוויח אילו היה בחיים. הצורה הראשונה של ביטוח חיים הייתה ביטוח קבורה, שנוצר בשנת 1718. ביטוח קבורה שימש בעיקר לאנשים שיש להם כסף אבל לא רצו להוציא אותו בהלוויות שלהם. הוא שימש גם למי שלא יכול היה לעמוד בהוצאות הלוויה בעצמם. והיה צריך מישהו שישלם עבור הקבורה שלהם. ביטוח חיים מודרני עוצב על ידי הצורך של אנשים לרכוש פוליסה למקרה שמוות בלתי צפוי קרוב או כבר התרחש. . זוהי הצורה הנפוצה ביותר של ביטוח חיים. ביטוח חיים ניתן לרכוש על בסיס חודשי, שנתי או טווח. הפרמיות השנתיות בדרך כלל גבוהות מהפרמיות החודשיות והסיבה לכך היא שהפרמיה לשנה מכילה את העלויות שהיו מתפרסות על פני 12 חודשים אילו נרכשה מחודש לחודש. הפרמיות החודשיות יכולות להיות נמוכות מאלו השנתיות מכיוון שהן מייצגות רק חלק קטן יותר של שנה אחת.

ביטוח חיים הוא אחת מצורות הביטוח הוותיקות ביותר, שראשיתה לפחות במאה ה-18. היא מספקת הגנה כלכלית מפני מוות על ידי עמידה בחלק מההתחייבויות הכספיות של אדם או כולן לאחר מותו.

פוליסת ביטוח חיים נוצרת כאשר אדם משלם פרמיה ראשונית, ולאחר מכן משלם תשלומים תקופתיים הנקראים "פרמיות" (או "תשלומים חודשיים"), מדי שנה או חצי שנתי על פני תקופה שיכולה לנוע בין 10 ל-30 שנים. . בתמורה לתשלומים אלו, מתחייב המבטח לשלם סכום חד פעמי במותו של המבוטח בסכום שנקבע מראש בפוליסה, המכונה "סכום נקוב" או "שווי סכום חד פעמי".

ביטוח חיים הוא סוג ביטוח המשלם סכום מוגדר למוטב במידה והמבוטח נפטר במהלך תקופת הפוליסה.

חברת ביטוח החיים הראשונה הוקמה בשנת 1762 על ידי אדם בשם אדוארד רו מורס. החברה נקראה Society for Equitable Assurances on Lives and Survivorship והיא הייתה מבוססת בלונדון.

הרעיון של מורס הגיע מהתבוננות שאנשים רבים נאבקים כלכלית לאחר שאיבדו את המפרנס העיקרי שלהם עקב מוות, מחלה או תאונה.

הצורה הראשונה של ביטוח חיים נקראה "מנוי" מכיוון שאנשים היו מנויים לתשלום למאגר הכספים על בסיס שנתי עד למותם, ואז משפחתם תקבל סכום מוסכם כפיצוי על אובדן הכנסתם.

סוג זה של ביטוח חיים הפך פופולרי באנגליה במאה ה-18 והתפשט לצרפת, אוסטריה, איטליה ורוסיה עד שנת 1800

 

ניתן להאתר את הביטוח חיים שאנחנו מבוטחים דרך אתר הר הביטוח.

 
למידע מורחב בתחום של ביטוח חיים  באפשרותך להעיף מבט ב- harhabituach.org